בימים אלה מתחילים רבים מהעופות בגן לקנן. אנפיות הבקר החלו לאסוף זרדים ולבנות קינים, ובקרוב יתחילו לקנן גם הלבניות ואנפות הלילה. גם הקורמורנים מראים סימנים שעונת הרבייה מתקרבת: ראשם וצווארם הלבין עקב צמיחת נוצות חוטיות ארוכות ולבנות באזורים אלה, וכתם נוצות לבן הופיע בחלק העליון של הרגל. שינויים אלה בניצוי חלים הן בזכרים והן בנקבות.
לאווזי הננה יש כבר אפרוחים, המוחזקים בינתיים במכלאות, כדי להגן עליהם מתקיפות העורבים והשחפים הנמצאים בשטח הפתוח. אפרוחי הננה סובלים מבעיה בריאותית ברגליים, וכדי לנסות לטפל בה אנו מעשירים את המרעה הירוק שלהם בנבטים של מינים שונים של קטניות ודגנים.
לנקבת הברכייה שלנו יש מחזר מהבר. אמה של הברכייה נחתה בגן הזואולוגי לפני שנה, ותקופה קצרה לאחר מכן היא הופיעה עם חמישה אפרוחים. המשפחה הוכנסה לכלוב מוגן, אך בסופו של דבר שרדה נקבה אחת בלבד, שחיה עד היום בגן. הנקבה פגועה בכנפה ואינה יכולה לעזוב את הגן, ולפני זמן מה החלו לבקרה שלושה זכרים מהבר. בשבועיים-שלושה האחרונים מלווה אותה זכר יחיד קבוע ונראה שהם מתחילים לקנן. הזכר, למרות שהוא מהבר, למד מהר מאוד שאין לו מה לחשוש מאנשים, ולעתים אפשר לראות את השניים יושבים ללא חשש לצד השביל. אנו מקווים שהברכייה תטיל השנה, ואם כן, היא ואפרוחיה יוכנסו ל"תוכנית להגנת האפרוחים" שלנו.

עונת החיזור ניכרת גם בצבעיהם של החרדונים המצויים הזכרים, החיים חופשיים ברחבי הגן: צבע גופם שחור וכתמים לבנים מופיעים על השפתיים שלהם. את החרדונים אפשר לראות לעתים קרובות כשהם מתחרדנים על הגדר הנמצאת מול כלוב הפנק הפינתי, התוחמת את השביל מהצד השני. הגדר מחוררת בחלקה העליון ובשני צִדיה ובנויה כמבוך. כך היא מהווה מחסה בטוח לחרדונים וללטאות ממינים נוספים. מעבר להיותה עיר מקלט לזוחלים, הגדר תוחמת אזור המהווה מוקד משיכה לציפורי שיר. האדמה באזור זה אינה מגורפת, ועליהם של העצים הנטועים בה נושרים על הקרקע ויוצרים שכבת רפד עבה. שכבה זו תורמת לעליית לחות הקרקע ולהעשרת הקרקע בחומרים אורגניים. כך נוצר בית גידול אידיאלי להתפתחותם של מגוון חסרי חוליות ואורגניזמים נוספים. גם פירותיהם של העצים בחלקה זו – תאנה, מנדרינה, גויאבה – נושרים על הקרקע ומעשירים את הרקב. כל אלה גורמים ליצירת אזור עשיר מאוד מבחינה אורגנית, המהווה מוקד משיכה לציפורי שיר. באזור זה נמצאת גם בריכת מים קטנה, המהווה גם היא מקור משיכה חשוב לבעלי חיים.

חדשות הגן