צילום: טוביה קורץ

ב-11 בנובמבר 2015 חגגנו רגע היסטורי: נפרץ פתח בחומה המפרידה בין הגן הבוטני והגן הזואולוגי ונבנה שער מחבר. השער ממוקם סמוך למגדל השורשים המחקרי ולאוסף הצמחים חשופי הזרע בגן הבוטני ובקרבת כלובי הצבוע והזאבים בגן הזואולוגי.

אמצע פברואר, ואצל הדו-חיים שלנו עונת הרבייה בעיצומה!

צילום: נגה פרי

בימים אלה מתקיים בגן הזואולוגי פרויקט של העשרה סביבתית. מטרת ההעשרה היא לאפשר לבעלי החיים להביא לידי ביטוי התנהגויות טבעיות ועל ידי כך לשפר את רווחתם. ההעשרה נעשית באמצעים פשוטים שאינם דורשים הכנה מרובה, אבל מספקים עניין רב לבעלי החיים.

צילום: רון אלעזרי-וולקני

במסגרת שיפוץ השביל המזרחי הוחלט לשלב בשביל החדש סיפורי עקבות של בעלי חיים שונים, שיאפשרו למבקרים בגן להכיר את בעלי החיים מנקודת מבט נוספת, שונה.

צילום: לי קורן

באמצע פברואר קיבלנו זוג שפנים מד"ר לי קורן מאוניברסיטת בר אילן. השפן הזכר, דודו, נלכד לפני שלוש שנים בערך בערד כבוגר, וההערכה היא שכיום הוא בן 8-7 שנים. הנקבה, סקאי, כבת שלוש. אמה נלכדה אף היא באותו זמן בערד, בהיריון, וסקאי נולדה כחודש לאחר הלכידה.

צילום: אילאיל פרת

13 אפרוחי ננה בקעו – ולאף אחד מהם אין בעיות ברגליים! נראה ששינוי התזונה שלהם, מתזונה עשירה בחלבון ובשומן לתזונה עשירה יותר בחומר צמחי, פתר את הבעיה. רוב האפרוחים כבר גדולים דים ולכן שוחררו עם הוריהם לדשא המרכזי. האחרים נמצאים עדיין עם הוריהם בכלובים מוגנים.

חדשות הגן