13 אפרוחי ננה בקעו – ולאף אחד מהם אין בעיות ברגליים! נראה ששינוי התזונה שלהם, מתזונה עשירה בחלבון ובשומן לתזונה עשירה יותר בחומר צמחי, פתר את הבעיה. רוב האפרוחים כבר גדולים דים ולכן שוחררו עם הוריהם לדשא המרכזי. האחרים נמצאים עדיין עם הוריהם בכלובים מוגנים.הזאבה המבוגרת שלנו נפטרה במפתיע, ושושה, הזאבה המוחתמת שחזרה אלינו מאבו-כביר (בתמונה), מבלה כעת את זמנה עם שני הזאבים הזכרים. היא עדיין חוששת מהם מעט, אבל נראה שלאט-לאט מתחילים להירקם ביניהם יחסים של חברי להקה. שושה גם מתחילה לחשוף שיניים למבקרים שמתקרבים אליה יתר על המידה, מה שמעיד על כך שהיא כבר מרגישה בבית.

קרניהם של שניים מהיחמורים נשרו וסביר להניח שקרניהם של השניים האחרים ינשרו בימים הקרובים. שריד הקרן של היחמור הבוגר הלך והצטמק עם הזמן, ולבסוף נשר ונעלם. היחמור הבוגר הופרד משאר העדר עקב התוקפנות שהופגנה כלפיו מצד הזכרים האחרים בתקופה המקבילה בשנה שעברה, ואנו מקווים לחבר ביניהם שוב בהקדם.

לאחר שבאוקטובר האחרון הועברו האוחים הצפוניים לכלוב מרווח (ליד המגלנים המצויצים), חובר כעת כלובם הישן של האוחים הצפוניים לכלוב של האוחים הדרומיים, מה שהכפיל את שטח הכלוב של האוחים הדרומיים. כעת גם להם כלוב מרווח מאוד.

הגן הזואולוגי הצטרף למסורת הסיורים הפתוחים של הגן הבוטני והוא פותח את שעריו לציבור הרחב מדי כמה שבועות, בימי ו'. מועדי הסיורים מתפרסמים באתר קמפוס טבע, באתר הגן הזואולוגי ובדף הפייסבוק של קמפוס טבע. ההכנסות מסיורים אלה מוקדשות לשיפור רווחתם של בעלי החיים בגן.

החוברה הזכר התחיל שוב לרקוד...

צילום: אילאיל פרת

ננה - בוגר ואפרוח, צילום: אילאיל פרת

צילום: עוז ריטנר

חוברה זכר, צילום: עוז ריטנר

חדשות הגן