אחד הדלקים מועבר לביתו החדש, צילום: רון אלעזרי-וולקני

כל מי שמטייל בשבילי הגן בתקופה האחרונה חש בוודאי את תנופת הבנייה, השיפוצים והחידושים ברחבי הגן, שהחלה לפני כמה חודשים ורק הולכת וגוברת. חדשות מוקמות ומאוכלסות, בעלי חיים עוברים לתצוגות משופצות ומשופרות ואמצעי העשרה רבים מותקנים לרווחת בעלי החיים. אנחנו שמחים לחלוק אתכם כאן את השינויים שחלו בתקופה האחרונה באזורי הגן השונים.

שתי צפרדעי נחלים בתצוגה, צילום: נעמה שור

מבנה תצוגות הדו-חיים נפתח סוף-סוף לקהל. בינתיים הוקמו ארבע תצוגות, שתיים מהן כבר מאוכלסות בחפריות מצויות, צפרדעי  נחלים וקרפדות ירוקות.

גוזלי תנשמת, צילום: הדר יוסיפון
  • שש ביצי תנשמות בקעו במדגרה שלנו. כשהגוזלים יגדלו מעט הם ייכנסו לתצוגה חדשה, שתיבנה במיוחד עבורם.

  • גם אפרוחי ננה בקעו במדגרה. השנה, כדי לעודד את רביית אווזי הננה, נלקחו חלק מהביצים שהוטלו בשטח הגן והודגרו במדגרה, כדי לעודד את ההורים להטיל הטלת מילואים. 

לא להתבלבל, אנחנו עדיין בחדשות הגן הזואולוגי, אבל גם אצלנו פריחה נפלאה! תצוגת החורש פורחת כולה וכך גם גינת צמחי הבר שבכניסה לגן.

יגאל מילר ועיט נצי, צילום: נגה קרונפלד-שור
  • המטפל ברק לוי עבר קורס לוכדי נחשים של רשות הטבע והגנים, בהנחיית אביעד בר ואסנת אזולאי. הקורס נערך בבניין שרמן באוניברסיטה והתבסס על אוסף הנחשים של הגן הזואולוגי. בתום הקורס הוסמך ברק כלוכד נחשים.

  חוג הצפרות והטבע לילדים של החברה להגנת הטבע בגוש דן, המתארח בגן הזואולוגי ובגן הבוטני, ביקר החורף הזה גם במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט ונהנה מאוד. 

חדשות הגן