* החורף, כמדי שנה, הגיעה לגן להקת השחפים צהובי-הרגל, הנוהגת לקנן כאן. הקינון עצמו עדיין לא החל, אבל מדי פעם אפשר לצפות בהתנהגות החיזור של זוגות השחפים.

החסידה הלבנה מסתגלת לביתה החדש, צילום: רון אלעזרי-וולקני

אל בית החולים לחיות בר שבספארי הגיעו חסידה לבנה וחסידה שחורה פצועות. השתיים טופלו ושוקמו, אך אינן יכולות לעוף עקב נזק תמידי בכנף. הן הגיעו אלינו ונמצאות כעת בחצר עופות המים, בצדו הצפוני של הגן, יחד עם השחפים לבני-העין, המגלנים המצויצים, הכפנים ושאר שוכני החצר.

הסנאי הזהוב בחורש, צילום: רון אלעזרי-וולקני

* הסנאי הזהוב שלנו, אחד מדיירי הגן הוותיקים, עבר דירה לביתו החדש – צפריית החורש. הצפריה גדולה ומרווחת ומספקת לו מרחב גדול ומגוון לפעילות.

הרחם מנסה לשבור ביצה, צילום: רון אלעזרי-וולקני

הרחם המדברי, דורס אוכל פגרים החי בישראל, הוא מהעופות הבודדים המשתמשים בכלים בטבע. הרחם נוהג להשליך אבנים על ביצי יענים שהוא מוצא בבית הגידול הטבעי שלו; כך הוא שובר את קליפתן ומצליח לאכול את תוכנן. כאשר הרחם מוצא ביצים קטנות יותר, הוא אוחז בהן במקורו ומטיח אותן בכוח על האדמה או על סלעים כדי לשוברן.

צרצרים במכל גידול, צילום: דפנה לב

בחדר גידול הצרצרים בגן, החם והנעים במשך כל חודשי השנה, בוקעים מדי חודש אלפי צרצרים, המשמשים מזון למגוון בעלי חיים בגן, ביניהם בעלי חיים המשמשים במחקר.

השחף משוחרר מכבליו, צילום: רוני מיכלין

* באמצע נובמבר נחת בגן הזואולוגי שחף צהוב-רגל, שמקורו ורגליו היו לכודים בסבך של קרסים וחוטים. נראה שבעת שחיפש מזון בים, הוא הסתבך במערך חכות צף. השחף שוחרר בסבלנות מכבליו, טופל ושוחרר לדרכו.

חדשות הגן