חפרית, צילום: אלכס סלבנקו

ב-13 בפברואר יצא צוות של חוקרים, סטודנטים ועובדים מבית הספר לזואולוגיה של אוניברסיטת תל אביב, בשיתוף ובתיאום עם רשות הטבע והגנים, למבצע השבה לטבע של חפריות מגרעין הרבייה שבגן הזואולוגי.

צפרדעי נחלים מזדווגות, צילום: אילאיל פרת

בחודש ינואר, עונת הרבייה של הדו-חיים שלנו הייתה בעיצומה: החפריות, שהתחילו להתרבות לפני כחודשיים, המשיכו להזוודג ולהטיל ביצים, וגם האילניות המצויות וצפרדעי הנחלים התרבו בהצלחה

שיפוץ צפריית החורש, צילום: רון אלעזרי-וולקני

בימים אלה הולכת ומוקמת בגן למחקר זואולוגי צפרייה (aviary) חדשה לציפורי חורש. הצפרייה נבנית במסגרת תכנית האב של הגן הזואולוגי, שתוכננה לאור תפיסות חדשות ומודרניות של רווחת בעלי חיים.

תנשמת, צילום: עוז ריטנר

תנשמת ישראלית, שטובעה בטבעת של אוניברסיטת תל אביב, חצתה את הגבול ונלכדה בירדן.

ביצת נשר מקרוב, צילום: נגה קרונפלד-שור

ב-30 בינואר הטיל זוג הנשרים הבוגרים שלנו ביצה ראשונה לשנה זו. מסתבר שזו הביצה הראשונה שהוטלה השנה בגרעיני הרבייה של הנשרים בארץ.

הנבטת אלון מצוי, צילום: רון אלעזרי-וולקני

סיוון ביטון, שהצטרפה לצוות העובדים של הגן הזואולוגי, הביאה עמה ידע בוטני נרחב. את הידע הזה היא מנצלת כעת לטיפוח הצומח בתוך הכלובים, בסביבתם ובשטח הפתוח.

הקרקל בכלובו החדש והמשופץ, צילום: נגה קרונפלד-שור

הקרקל שלנו "עבר דירה" לשני הכלובים המרכזיים שבשורת הכלובים שבצפון-מזרח הגן. כלובים אלה פונים מזרחה והם מוארים יותר בהשוואה לכלובים שבהם היה הקרקל קודם לכן.

הצבוע נהנה מרחצה ב"גקוזי", צילום: רון אלעזרי-וולקני

בחודש האחרון נפרדנו בצער מהצבוע שלנו ומאחד משני התנינים. שניהם מתו בשיבה טובה.

תרנגולים במים, צילום: רון אלעזרי-וולקני

מי שטייל בתקופה האחרונה בגן הופתע אולי לראות את התרנגולים שלנו מטיילים במי הבריכה. לא, לא פיתחנו מין חדש של "תרנגולי מים".

חדשות הגן