רוני מיכלין חד העין גילה על אחד מעצי הגן קינון של אנפית סוף – קינון נדיר מאוד באזורנו. רוני ביקש מד"ר ערן עמיחי שיצלם את הקינון, וכך, לשמחתנו, יש לנו תיעוד של המאורע.  

הודות לשיתופי פעולה עם גני חיות בארץ, קיבלנו מגן החיות בנהריה שלושה אפרוחי נטה אדומת-ראש, שבקעו באפריל-מאי. הם נמצאים בינתיים באזור אקלום, הרחוק מעיני מבקרים. כשיגדלו מעט ויתרגלו למטפל, יעברו בשלב ראשון לתצוגת עופות המים, ומאוחר יותר ישוחררו לשטח הפתוח.

שני אפרוחי האווז האפור, שעל בקיעתם וגדילתם דיווחנו בחדשות אביב 2018, גדלים יפה ובקרוב ישוחררו לשטח הפתוח. כשלב ביניים בנו להם המטפלים הדר יוסיפון ואהוד קציר מתחם אקלום מרווח, שחלקו על גדת הבריכה וחלקו בתוך המים ממש.

גם השנה, כמו כל שנה כמעט, יש גוזלים למגלנים המצויצים. כזכור, המגלן המצויץ הצפוני מוגדר כ-Critically Endangered, כך שרבייתו בשבי, אצלנו ובמקומות אחרים בארץ ובעולם, משמחת מאוד. עוד לשמחתנו, מגלנים מצויצים מתחילים לשוב לשמי אירופה, כפי שאפשר ללמוד מכתבה שהתפרסמה ביולי האחרון.

בצפון הבריכה שבשטח הפתוח, קרוב לקו המים, גילינו קן של חסידות. להפתעתנו לא היו ביצים בקן, אך הייתה בו אבן יפה ועגולה, שעליה דגרו החסידות במסירות. למי שמתבונן היטב בתמונה צפויה הפתעה נוספת: החסידות שבנו את הקן שילבו בו גם כנפיים של אנפות.

באחד ממימי הקיץ החמים גילינו את הסנאי שלנו, שחי בצפריית החורש, מנצל את אחת מהאבנים שבצפרייה לצורך קירור: הוא משתטח עליה בכל גופו וכך מצנן את גופו.

קינון של אנפית סוף, צילום: ערן עמיחי

קינון של אנפית סוף, צילום: ערן עמיחי

חדשות הגן