הרצאות וסרטונים על מחקרים שנערכים בגן למחקר זואולוגי.

פרופ' נגה קרונפלד שור: Winter Is Coming

פרופ' נגה קרונפלד שור: Winter Is Coming

אחד הציטוטים המוכרים ביותר מסדרת "משחקי הכס" הוא Winter is coming – החורף מגיע. הדמויות בסדרה מתכוננות לעתיד הקרוב, שבו כנראה החורף ישרור בעולמן במשך שנים רבות. פרופ' נגה קרונפלד-שור תיארה לנו תהליכים המתרחשים עכשיו בכדור הארץ שיכולים להוביל לעתיד  מפחיד לא פחות.

פרופ' דוד עילם: "האם נחש יכול לבלוע פיל?"

פרופ' דוד עילם: "האם נחש יכול לבלוע פיל?"

מתוך אירועי אתנחתא - מסעות בעקבות הלא נודע, 14.3.17

על דיכאון ושעון חורף

על דיכאון ושעון חורף

מה משותף לבני אדם ולפסמון? ומה הקשר בין חורף לדיכאון? פרופ' נגה קרונפלד-שור מהגן למחקר זואולוגי באוניברסיטת תל-אביב חוקרת כיצד ניתן לפתח תרופות שיסייעו לסובלים מדיכאון עונתי בחורף.

הרצאה בנושא שעונים ביולוגיים

שוענים ביולוגיים

מרצה: פרופ' נגה קרונפלד-שור, הפקולטה למדעי החיים ע"ש גורג' ס. וייז, ראש המחלקה לזואולוגיה, אוניברסיטת תל אביב

משך ההרצאה: 1:08

מה זה מוזה - שעונים ביולוגיים

מה זה מוזה במעבדה עונה 2 - שעון ביולוגי

ירון לונדון מארח בתכנית הילדים "מה זה מוזה" את פרופ' נגה קרונפלד שור לשיחה על מי שבאמת מחליט עבורנו מתי נלך לישון ומתי נאכל - השעון הביולוגי. האם אנו בוחרים מתי להירדם? האם גם לחיות יש שעון ביולוגי ואיך הכל קשור לאור השמש?

פרופ' יורם יום-טוב: "חוכמתם של העורבים"

פרופ' יורם יום-טוב: "חוכמתם של העורבים"

חוקרים גילו שחוכמתם של העורבים עולה בהרבה על חיות שאנחנו רגילים לייחס להם אינטליגנציה – כגון כלבים וחתולים. למעשה, הם חכמים כמעט כמו קרובי המשפחה שלנו, קופי האדם. לא מאמינים? צפו בהרצאתו של ד"ר יום-טוב ובסרטונים שהוא הביא כהוכחה.

 

על נברנים ותנשמות

הנברנים והתנשמת- התנהגות חברתית תחת סכנה

פרופ' דוד עילם מהמחלקה לזואולוגיה בפקולטה למדעי החיים של אוניברסיטת תל-אביב, מסביר כיצד מגיבים נברנים במפגש מול טורף כמו התנשמת, ומה ניתן ללמוד מכך כחברה על התנהגות תחת איום או סכנה.

עטלף עם ג'י.פי.אס

עטלף עם ג'י פי אס

מעבדת עטלפים ראשונה מסוגה בעולם הוקמה בגן למחקר זואולוגי באוניברסיטת תל-אביב. המעבדה מאפשרת לחוקרים להתחקות אחר יכולות החישה של העטלפים והמודל החברתי בו הם חיים.

מה זה מוזה - עטלפים

מה זה מוזה במעבדה: עטלפים

ירון לונדון מארח בתכנית הילדים "מה זה מוזה" את ד"ר יוסי יובל שחוקר את מערכת הסונאר המופלאה של העטלפים. יוסי יביא לאולפן עטלף ויראה איך בעזרת הטכנולוגיה ניתן לעקוב אחרי צלילי האולטרה סאונד שמשמיע היונק המעופף