בשנת הלימודים הנוכחית, תשע"ט, התקיים זו השנה השנייה הקורס "מחקר, שמירת טבע וחינוך בגני חיות". השנה הקורס התקיים במתכונת של קורס שנתי, כאשר רוב ההרצאות התקיימו בסמסטר א' ואילו רוב העבודה המעשית התקיימה בסמסטר ב'. מכיוון שלרבים מהסטודנטים הלומדים את הקורס אין כלל רקע וניסיון בעבודה מעשית, הנדרשת לצורך ביצוע הפרויקטים שלהם בקורס זה, שיעור כפול הוקדש לסדנה מעשית שהתקיימה בגן הזואולוגי. במסגרת הסדנה למדו הסטודנטים מרוני מיכלין על שרשרת אספקת המזון לבעלי החיים ועל חשיבותה; ברק לוי הסביר והראה לסטודנטים מערכת גידול חרקים למאכל; הדר יוסיפון הדגים לסטודנטים בנייה של בריכות מים; הסטודנטים גם התנסו בעבודה בבטון עם אהוד קציר ועמנואל בר, ובעבודה במתכת ובעץ עם רון אלעזרי-וולקני. 
בסוף מאי ובתחילת יוני התקיימו שני מפגשים שבהם הציגו הסטודנטים את הפרויקטים שלהם, כל קבוצה הציגה את מה שהספיקה לבצע עד כה ואת המתוכנן עד סוף הפרויקט. כעת אנו מחכים לקבל את עבודות הגמר של הקורס, בתקווה שחלק מההעשרות שתוכננו, נבנו ויושמו עבור בעלי החיים השונים ישמשו את המטפלים ואת בעלי החיים במשך חודשים רבים. 

חתול ביצה נהנה ממגש החיטה

בגיליון הבא של חדשות הגנים נספר עוד על הפרויקטים שהתקיימו בגן ועל כמה מההעשרות המוצלחות יותר, אך בינתיים אנו שמחים לשתף אתכם בתמונה מתוך הפרויקט של קבוצת הסטודנטיות שעבדה עם חתולי הביצות: עדן מורטמן, ענבר דהן, שדא קאידבה ומאי בונומו. בתמונה: אחת מחתולות הביצה נהנית מאוד ממגש נבטי חיטה, צילום: שדא קאידבה  

מתנסים בעבודה בבטון, יחד עם ילדי עובדי הגן

מתנסים בעבודה בבטון, עם ילדי עובדי הגן

רונה אקרט מציגה את המתקן המתוכנן לחצר היעלים

רונה מציגה את המתקן המתוכנן לחצר היעלים, פרויקט שמבוצע יחד עם כספית ישלח וניקול חינאווי

חדשות הגן