בכל רחבי הגן אנו ממשיכים בשיפוצים, הן לרווחת בעלי החיים והן לרווחת המבקרים. התחלנו בעבודות בנייה לקראת הרחבה משמעותית של תצוגת חתולי הביצה, מה שדרש מחשבה על מציאת מקום הולם לקורמורנים. הוחלט לנסות לשחרר את הקורמורנים לשטח הפתוח, לאחר תהליך אקלום, ולשם כך בנה המטפל חואן ולסקז כלוב הרגלה גדול ונייד, שאותו אפשר להציב במקומות שונים ברחבי הגן. הכלוב הועבר לדשא המרכזי, והקורמורנים הועברו אליו לתקופת אקלום קצרה. לאחר תקופת האקלום הם שוחררו לשטח הפתוח ומיד החלו ליהנות מהשחייה באגם העומד לרשותם. באגם גם נבנו איים מלאכותיים, שישמשו להם מקום מנוחה.
את הכלוב הנייד אנו עומדים לנצל בעתיד גם כדיור מוגן זמני לאפרוחי ננה ולאפרוחי אווזים. באמצעותו נוכל להעביר את האפרוחים ממקום למקום בדשא הפתוח, ותזונתם תישען על דשא רענן וטרי.  

העברת הכלוב הנייד למקומו בדשא, צילום: הדר יוסיפון

העברת הכלוב הנייד למקומו בדשא, צילום: הדר יוסיפון

בצער רב אך בלב שלם נפרדנו מהיחמורים שלנו. לאור תוקפנותם הרבה זה כלפי זה במשך חודשים ארוכים בשנה והצורך להפריד ביניהם כתוצאה מכך, הבנו שאנו מעדיפים למצוא להם בית הולם יותר. בשיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים, היחמורים הועברו לחי בר כרמל ואנו מאחלים להם חיים ארוכים, טובים ושלווים שם. במרחב שהתפנה אנו מתכננים לבנות צפריית מדבר, שתחובר לתצוגת היעלים, וכך יהיה מרחב גדול בהרבה לכולם.
באזור היחמורים והיעלים התחיל כבר שיפוץ השביל המערבי. השביל מתוכנן מחדש, כך שהוא לוקח בחשבון את המרחבים המחודשים של היעלים ושל צפריית המדבר המתוכננת.
הסתיים שיפוץ מבנה השירותים שליד המעבר בין הגנים, והם עומדים כעת לרשות המבקרים בגן. במבנה תא שירותים נגיש ותא שירותים רגיל.

שיפוץ השביל המערבי

חדשות הגן